Strokovnjak za digitalni marketing je oseba, ki podjetju pomaga prepoznati problem, ki ga imajo njegove potencialne stranke.
Šele, ko poznamo problem naše potencialne stranke, se lahko posvetimo temu, kako predstaviti naše rešitve. To pomeni, da moramo najprej ugotoviti, kako naša ciljna skupina sploh išče rešitve za svoje probleme. Ali pri tem uporabljajo iskalnike? Med iskalnike prištevamo svetovno znani Google, priljubljeni Youtube in kreativni Pinterest, ki v resnici ni družbeno omrežje, ampak je iskalnik idej.
Kot primer si poglejmo iskalnik Google, ki je največji iskalnik na svetu. Vsako sekundo je v njem vpisanih pet milijard iskalcev. Značilnost Googla je, da je dobesedno izrinil vse druge iskalnike. Vsi drugi tekmeci imajo zelo majhen tržni delež. Zato dandanes, ko govorimo o optimizaciji za iskalnike, imamo v resnici v mislih optimizacijo spletnih strani za Google.
Strokovnjak za digitalni marketing poišče rešitev za strankino bolečino
Naloga strokovnjaka za digitalni marketing je prepoznati problem, ki ga ima v resnici potencialna stranka. Strokovnjak za digitalni marketing mora prav tako ugotoviti, kaj iščejo ljudje iz naše ciljne skupine na Googlu, z namenom, da bi našli rešitev za svoj problem. Pri tem mora strokovnjak za digitalni marketing ugotoviti neskladje med tem, kaj ljudje iščejo in tistim, kar podjetje ponuja (izdelki alistoritve).
Posledično lahko izvemo, kako in kje lahko pristopimo do naših potencialnih strank, kaj je treba na spletni strani urediti ter katere vsebine je potrebno spremeniti na blogu oz. na spletišču. Youtube je na splošno izjemen portal in platforma, a ljudje zamenjujejo Youtube za zabavo.
Youtube kot neizkoriščena marketinška priložnost
Na Youtube brskamo po inovativnih video vsebinah, pogledamo kakšen dober video, videospot, plesni video, kakšen “how-to”, recepte in podobno. Toda, v resnici je, iz marketinškega vidika, Youtube iskalnik, največji iskalnik videoposnetkov. Izredno zanimivo je, da je Youtube v lasti Googla. Torej sta prvi in drugi iskalnik v lasti istega podjetja. To dejstvo je lahko iz vidika svobode in konkurence malce strašljivo, iz vidika marketinške priložnosti pa je izjemno, ker lahko z dobro optimizacijo na Youtubu, dosežemo, da bo naš video, prvi na Youtube in kmalu tudi prvi na Googlu.
Naš videoposnetek na Youtubu, se bo prikazoval med prvimi rezultati iskanja na Googlu in Youtubu. Zanimivo je dejstvo, da kljub temu, da je Youtube drugi največji iskalnik na svetu, predstavlja še vedno neizkoriščeno priložnost. Strokovnjak za digitalni marketing preuči, kaj ljudje v resnici iščejo in kaj jih zanima. Loči potencialne stranke med tiste, ki se še ne zavedajo svojega problema in tiste, ki se zavedajo svojega problema, a še ne iščejo rešitve. Stranke razdeli še med tiste, ki se zavedajo svojega problema in iščejo rešitve in med tiste, ki so že v fazi, ko se odločajo za nakup.
10 načinov, da ste
1. na Googlu
Strokovnjak za digitalni marketing poveča marketinško-prodajni lijak
Klasična napaka podjetij je, da se osredotočajo samo na tiste ljudi, ki so že v fazi nakupa. Strokovnjak za digitalni marketing poveča ta marketinško-prodajni lijak in ga razširi med tiste ljudi, ki se že zavedajo problema, a še ne iščejo informacij in med tiste, ki se zavedajo problema ter iščejo informacije.
V fazi raziskav bodo uporabniki zagotovo naleteli tudi na video na Youtubu. In kdo uporablja Youtube pri raziskavi informacij določene ponudbe na trgu? Tisti ljudje, ki se bolj zanimajo za to storitev oz. ponudbo in jo bodo potem tudi bolj verjetno kupili. Pomislite za trenutek.
Ali bi kupili prej od podjetja, od katerega ste našli samo link do spletne trgovine ali bi kupili od podjetja, od katerega ste našli tudi članek na spletni strani? Denimo, v prispevku, v katerem je bil vaš problem razložen, razdelan in v katerem so bile podane konkretne rešitve s primeri izjav zadovoljnih strank. Verjetno bi zaradi tovrstnega prispevka, raje kupili od podjetja, ki je pripravilo tudi video, v katerem razloži vaš problem in nato prikaže svojo rešitev. V dveh, treh minutah zanimivega videa, vam lahko podjetje razloži ter poda vse odgovore, tudi na neprijetna vprašanja, ki se pojavljajo na internetu.
Kot strokovnjak za digitalni marketing, vam zagotavljam, da je pred nakupom potrebno vzpostaviti zaupanje. To je bistvo digitalnega marketinga. Digitalni marketing pomeni samo, da uporabljamo določene digitalne kanale in se pogovarjamo z ljudmi, ki sicer v tem trenutku niso ob nas, ampak pa se moramo obnašati do njih, kot da bi v resnici bili. Med pogovorom z ljudmi, odgovarjamo na njihova vprašanja, rešujemo njihov problem in se potrudimo, da smo verodostojni. To je naloga in esenca digitalnega marketinga.
Pinterest - omrežje idej, zabave in novosti
Pinterest je omrežje idej. Omrežje za zabavo, za iskanje novosti in nič čudnega ni, da gre za omrežje žensk, saj je 94% uporabnikov Pinteresta ženskega spola. Ženske, ki hočejo nekaj več, ki želijo npr. popestriti rojstnodnevno zabavo, narediti nekaj novega in osrečiti druge. Omrežje Pinterest ima izjemen potencial za vse, ki želijo kakšno idejo več in morda inspiracijo zase.
Če želite uveljaviti svojo znamko, lahko svoje storitve in ponudbe predstavite na lep in kreativen način. Svoje kreacije lahko delite na Pinterestu, ki predstavlja kanal s številnimi priložnostmi, čeravno Pinterest marsikdo zapostavlja.
S svojo spletko v višave - optimizacija spletne strani
Večina ljudi si želi, da bi njihova spletna stran bila prva na Googlu. To je sicer normalno in prav, a prvi na Googlu je lahko le eden. Vendar vam pri tem, kot strokovnjak za digitalni marketing, želim izpostaviti določene dejavnike, ki vplivajo na nastop na Googlu.
Namreč, ko mi nekdo iz kakšnega podjetja na našem spoznavnem sestanku pove, da so prvi na Googlu, ga vprašam, katero ključno besedo so v podjetju uporabili pri oglaševalski kampanj? Po navadi dobim odgovor, da so uporabili eno samo ključno besedo.
Ko naredim analizo ključnih besed, po navadi ugotovim pet, deset, dvajset, ključnih besed, ki so ravno tako pomembne, če ne celo bolj relevantne. Za to, da bi bilo podjetje višje uvrščeno na Google, bi moralo uporabljati več relevantnejših ključnih besed. Toda najpogosteje podjetje sploh ni na prvi strani Googla. Zakaj? Zaradi preprostega pomanjkanja razmisleka o tem, kaj je problem naše stranke in kako se naše stranke pri rešitvi problema obnašajo. Podajam vam en primer, v katerem to podrobneje razložim.
–100 € popusta na vse e-tečaje.
Če nekdo na Googlu vtipka pohištvo in je vaša spletna stran s ponudbo pohištva prva na Googlu, kaj vam to prinese? Prinese vam zelo veliko obiska. Ampak večina tega obiska, se ne bo zaključila z nakupom. Zakaj? Ker preprosto ne vemo, katero pohištvo uporabnik išče.
Ali išče pohištvo za spalnico? Kaj točno potrebuje za spalnico? Ali išče posteljo ali nočno omarico? Ali si želi kupiti pohištvo za dnevno sobo, vrtno pohištvo ali kakšen drugi kos pohištva? Na začetku ni jasno, katero vrsto pohištva uporabnik išče. Drug primer je lahko iskanje druge ključne besede, denimo jedilnica. Ali išče jedilniško mizo, jedilniške stole ali išče kakšno omaro, kredenco, karkoli drugega?
Skrivnost optimizacije se skriva v detajlih. Izberite učinkovite ključne besede.
Moramo poznati razliko med splošnimi in določenimi ključnimi besedami. Poleg tega, se te besede ločujejo na kratke in dolge ključne besede (angl. short tail in long tail). Zanimivo je dejstvo, da večina podjetij pozabi optimizirati svojo spletno stran na tako imenovane dolge long tail ključne besede oz. iskalne pojme.
Na primer, ko nekdo vpiše jedilniška miza s šestimi stoli, bela, moderna, cena, so to iskalne besede, na podlagi katerih vam bo Google verjetno prikazal manj, kot 10 iskanj na mesec. Ampak vprašajte se, kdo bi to vtipkal? Ljudje, ki točno vedo, kaj kupujejo.
Pri optimizaciji spletne strani za uvrstitve na Googlu, se moramo zavedati, da gre za nikoli končan proces. Seveda najprej obdelamo uvrstitve na splošne ključne besede, potem na takšne, ki bolj določeno povedo, katero ponudbo želimo pokriti, potem pa še obdelamo tiste specifične ključne besede, ki se nanašajo na iskanje ljudi, ki so že v procesu nakupa.
KLJUČNE BESEDE SO LAHKO V PRODAJNEM PROCESU ODLOČILNE
Gre za tiste besede, ki vključujejo pojme, kot so cene, cenik, rok dobave, garancija in tako naprej. Imamo tudi ključne besede, ki so lahko odločilne za to, da se ljudje odločijo ali bi ljudje kupili od nas ali ne.
Recimo, vtipkajo ime našega podjetja, našo ponudbo in zraven še ključne besede izkušnje, mnenja in forum, skratka želijo izvedeti, kako smo se do zdaj odrezali pri naših strankah. Zato je pomembno, da imamo to ključno besedo, dodano v vsebini naše spletne strani, da imamo optimizirano spletno stran z vsemi ključnimi elementi, kot so title, h1, h2, ime fotografije, ALT opis fotografije, meta opis celotne strani, poimenovanje videa ter pravilno poimenovan Youtube video z oznakami. Skratka, na sestanku pridemo do situacije, ko podjetje spozna, da izpušča 99% priložnosti, ker so se osredotočili na eno ali nekaj ključnih besed.
Youtube videovsebine – dodana vrednost za vaše stranke
Enaka zgodba je tudi pri Youtubu. Potrebno je k zadevi pristopiti iz vidika naših uporabnikov. Naši uporabniki niso roboti in vsak uporablja različne ključne besede. Te ključne besede niso statične, nepremične. Z namenom, da bi ugotovili, katere iskalne ključne besede ljudje v resnici uporabljajo, je najbolje spremljati analitiko na Google Analytics in si ogledati iskalne izraze (angl. search terms). Obstajajo tudi negativne ključne besede, saj gre za zelo široko področje iskanja. Strokovnjak za digitalni marketing najprej ugotovi, kateri problem imajo naše stranke in katere kanale uporabljajo. Do sedaj smo obdelali samo področje iskalnikov ali iskalnega marketinga.
Odzivnost spletnih strani na mobilnih napravah - trend, ki gre navzgor
Ko ljudje najdejo našo spletno stran, moramo pogledati, kako je naša spletna stran optimizirana in prilagojena za čim lažjo uporabo, navigacijo in za pridobivanje kontaktov.
Danes večina ljudi obišče spletne strani preko mobilnih telefonov, ne glede na panogo. Ne vemo natančnega števila uporabnikov, lahko je 70 % ali 90 % teh, ki obiščejo spletno stran preko mobilnika. To ni toliko pomembno, kot dejstvo, da gre za trend, ki gre navzgor.
Vsi vemo, da imamo mobilnike zmeraj pri sebi, da so postali naši spremljevalci in da v bistvu vse, kar nam šine v glavo, hitro preverimo. V resnici, spletne strani ljudje ne vidijo, kot si jo mi danes predstavljamo, takšno, kot jo vidimo na ekranu računalnika ali celo na ekranu stacionarnega računalnika. Ne, ne, spletna stran se vidi tako, kot jo vidimo na mobilniku.
Mobilniki so lahko precej majhni, precej razlik je med njimi. V velikosti ekrana, prikazu barv na ekranu, hitrosti delovanja in internetni povezavi, ki ni nujno ekstremno hitra.
V Sloveniji so določena območja precej hribovita in gorata. Marsikje je internet dostopen celo preko kakšnih satelitskih ponudnikov. Moramo narediti spletno stran, ki bo delovala tudi v slabših pogojih
6 korakov do prvih 10.000 € prodaje na Amazonu
Izvedite, kdo so vaše stranke z Google Analytics
Kot strokovnjak za digitalni marketing, vam Google Analytics res toplo priporočam. Z analizo na Google Analytics boste izvedeli, katerega spola so vaši obiskovalci, koliko so stari, od kod prihajajo, itn. Če imate 20 % ljudi starejših od 55 let, potem preprosto morate računati na to, da mogoče slabše vidijo in se morda ne znajdejo na mobilnih telefonih tako dobro. Arhitekturo spletne strani morate narediti zelo prijazno uporabniku, kar v resnici pomeni, da morate vse vsebine, za katere veste, da jih ljudje pogosto iščejo na vaši strani, postaviti na vidno mesto, najbolje kar na prvo stran.
Pomembno je, da se stran hitro naloži, na primer dve sekundi in da imate vse sekcije, ki jih ljudje bolj iščejo, predstavljene že na prvi strani. Kje ugotovite, katere sekcije bolj iščejo? Z raziskavo na Googlu in s podatki na Google Analytics. Na to temo, sem napisal tudi članek, v katerem si lahko še več preberete.
Naloge strokovnjaka za digitalni marketing
Naloge, ki jih imam, kot strokovnjak za digitalni marketing, so pregled in navodila, po potrebi tudi izvedba nadgradnje ter izboljšanje uporabniške izkušnje spletne strani.
Z iskalniki pridobimo promet na spletni strani, na kateri se potem zgodi konverzija oz. dogodek. Obisk spletne strani je enako, kot je obisk prave trgovine. V fizični trgovini imamo prodajalca, ki skuša stranki pomagati in po posvetu s stranko, se slednja lahko odloči za nakup.
Na spletni strani, prodajalca ni, zato moramo mi vnaprej pomisliti in razdelati vse scenarije. Kot strokovnjak za digitalni marketing, vem, da je to najpomembnejši korak. Ni toliko pomembno, koliko prometa imate, bolj je pomembno, da izberemo prave iskalne pojme, ne preširoke, ampak bolj specifične. Potrebno je dajati rešitve, hkrati pa tudi dovolj zanimivo predstaviti svojo ponudbo.
Dodajte call-to-action, da se ljudje potem odločijo in vam predajo kontaktne podatke, nato pa jih lahko nagovorite k nakupu.
Martin in ekipa Rdeče Oranže so za mene izdelali več spletnih strani, oblikovali tiskovine za delavnice manifestacije in knjigo. So zelo strokovni, kreativni in zanesljivi. Z njihovimi izdelki sem vedno popolnoma zadovoljna.
-IZA SIA LOGIN
Pridobivanje kontaktnih podatkov je postalo nova nafta
Strokovnjak za digitalni marketing dobro ve, da je ključ do vsega pridobiti podatke. Podatki so danes postali nova nafta. Vsi vemo, da se zaradi onesnaževanja, nafto vedno bolj izključuje in vse prehaja na elektriko. Po drugi strani pa, zadnjih 15 let, raste ogromna industrija kontaktnih podatkov. Pri tem ne govorimo o načinih, ki jih uporabljajo giganti digitalnega marketinga, ampak o konkretnih primerih uporabe podatkov v podjetjih.
Pomislite, če bi izmed vsaj 20% ljudi, ki obiščejo vašo spletno stran, uspeli pridobiti kontaktne podatke, ime, elektronski naslov in mobilno številko, koliko lažji, enostavnejši in cenejši bi bil vaš marketing? Zakaj? Zaradi tega, ker pridobite možnost neposrednega kontakta, lahko napišete e-maile in jih pošljete praktično brez stroškov. Zmanjšate lahko stroške oglaševanja, v e-mailu lahko več napišete in veste, da bo potem 30-50 % ljudi sporočilo tudi odprlo in pogledalo. Glavni cilj, ki ga želimo doseči, ko ljudje obiščejo spletno stran, naj ne bo prodaja. Kot strokovnjak za digitalni marketing, se zavedam, da je pomembno najprej ustvariti zaupanje in zgraditi verodostojnost ter posledično avtoriteto na področju problema, ki ga moramo rešiti s stranko.
S tem, ko dobite kontaktne podatke, ne glede na to ali gre za prijavo na e-novice ali za prijavo na Messenger, pa moramo k naslednjim korakom pravilno pristopiti. Pravilno izvajanje e-mail marketinga je tisto, ki bo vaše podjetje dvignilo tudi v času krize. Zakaj? Ker različne raziskave kažejo, da za vsak euro, ki ga vložite v pridobitev kontaktov v e-mail bazi, dobite nazaj 40 €. Takšne razlike ni pri nobeni vrsti marketinške aktivnosti. To, da bi za oglaševanje na Googlu z 1 € vložka ali oglaševanje na Instagramu, LinkedInu, TikToku, dobili nazaj 40 €, se v 99 % primerih preprosto ne more uresničiti. Zakaj je e-mail marketing tako učinkovit, čeprav je ena izmed starejših oblik digitalnega marketinga? Zaradi tega, ker je najbolj prvinski in ker je nadomestek za pogovor.
Ste to opazili? Ko prejmemo e-mail, nam nekdo nekaj pove. To je tako, kot, da bi se pogovarjali v živo, na tržnici, kot v starih časih, ampak preprosto to sporočite preko e-pošte. Pred e-pošto je bila navadna pošta. V resnici gre za pogovore in to na ljudi zelo vpliva. O tem sem napisal več v tem članku, v katerem si lahko več preberete.
Trendi v e-mail marketingu. Jih že poznate?
Naj naštejem nekaj trendov e-mail marketinga. Personalizacija v e-mail marketingu pomeni, da vsebino sporočila prilagodimo, glede na preference določenega uporabnika. Npr. vedno nagovorimo človeka z imenom v e-mailu, mu pošiljamo teme, ki so zanj zanimive in tako naprej. Pri avtomatizaciji e-mailov pa gre za to, da napišemo e-maile, ki so vezani na rešitev določenega problema. Segmentacija pomeni, da ne pošiljamo e-mailov vsem v naši bazi, ampak uporabnike ločimo na tiste, ki so že kupili naše izdelke ali storitve in tiste, ki še niso. Učinkovito orodje v e-mail marketingu je tudi avtomatizacija sekvenc, kar pomeni, da od trenutka, ko se nekdo vpiše na določeno listo ali obrazec na vaši spletni strani, prične dobivati vnaprej napisana elektronska sporočila v določenih časovnih zaporedjih. Na ta način ima uporabnik občutek, da niste pozabili nanj, ko mu pošiljate pomembne informacije, hkrati pa s tem zgradite tudi odnos.
KDAJ POŠLJEMO UPORABNIKOM PRVI MAIL PO VPISU V E-MAIL BAZO?
Priporočam vsaj dva e-maila na teden, tako vas ne bo pozabil. V nasprotnem primeru se zgodi klasična napaka, ki jo stori večina podjetij. Poskrbi sicer, da se nekdo na spletni strani vpiše v določeno bazo, potem pa ne dobi nobenega e-maila več.
Čez pol leta dobi ponudbo in seveda se nanjo ne odzove, ker ni zgradil odnosa in zaupanja.
Pridobite digitalno kazalo knjige "Digitalni marketing od A do Ž".
Srce zabave na družbenih omrežjih in katero socialno omrežje izbrati?
Prehajamo na področje družbenih medijev. Strokovnjak za digitalni marketing dobro ve, kakšna je vloga družbenih omrežij. Kot strokovnjak za digitalni marketing vam pomagam določiti vlogo teh družbenih medijev v procesu digitalnega marketinga. Družbena omrežja so zelo popularna. Facebook, Instagram, Snapchat, TikTok, LinkedIn, veliko govora je o njih. Poznamo zvezdnike in influencerje, o katerih beremo v časopisih in revijah, ki so si ustvarili kariero z družbenimi omrežji. Vendar bi se pri tem vrnil na sam začetek ter na problem vaše idealne stranke. In na vprašanje – ali vaše stranke iščejo rešitev za svoje probleme na Instagramu, TikToku, Facebooku ali ne? Običajno je odgovor ne. Rešitve iščejo na iskalnikih. Čez pol leta dobi ponudbo in seveda se nanjo ne odzove, ker ni zgradil odnosa in zaupanja.
Kaj pa potem uporabniki počnejo na družbenih omrežjih? Na družbenih omrežjih želijo koristno in zanimivo preživeti svoj čas, torej so tukaj zaradi zabave. In na tak način mora podjetje tudi gledati na vlogo družbenih medijev na svojem spletu digitalnega marketinga. Kot strokovnjak za digitalni marketing, priporočam, da ocenite, katero omrežje najbolj ustreza navadam idealne stranke in se nato osredotočite samo na tisto omrežje, ker omrežij je bistveno preveč. Delati na več omrežjih hkrati je postalo zelo težko in nima nobenega smisla. Bolje je, da ste na enem omrežju vrhunski, kot pa da delate na vseh področjih povprečno.
Ne glede na to, na katero družbeno omrežje se boste osredotočili, pa ne pozabite na Youtube. Kajti videoposnetki na Youtubu, vam bodo dolgo časa, leta in leta prinašali obiska. Medtem ko vam bodo objave na družbenih omrežjih koristile mogoče en dan, potem pa ne bodo več imele dosega.
Pri objavah na družbenih omrežjih ne pozabite, da ljudje tukaj pričakujejo zabavo in ne prodajanja. Zato bodite pri objavah zanimivi in koristni, govorite o tem, o čemer ljudje že drugače govorijo in poskušajte zgradite zaupanje do vaše znamke, ne pa objavljati preveč prodajnih vsebin.
Na štiri informativne, zabavne in koristne objave, dodajte eno objavo, ki je bolj vezana na prodajo, pa še ta naj bo malce omiljena, zapakirana v zabavni slog. Naj bo ob prodajni objavi, priložena še koda za popust ali določena ugodnost.
S strokovnjakom za digitalni marketing do vrhunske prezentacije vaše znamke
Na koncu ne smemo pozabiti še na oglaševanje. Naloga strokovnjaka za digitalni marketing je, poiskati problem, ki ga imajo idealne stranke in zagotoviti način, s katerim najdejo rešitev za njeno težavo.
Strokovnjak za digitalni marketing ustrezno ugotovi, kateri so tisti kanali, ki so za oglaševanje najbolj primerni.
Danes v večini primerov, govorimo le o oglaševanju na Facebooku in na Googlu, ni pa nujno, da sta to edini in učinkoviti rešitvi za vse. Še vedno obstaja veliko načinov, pa naj gre za zbiranje kontaktov za e-mail marketing, oglaševanje s članki na različnih spletnih medijih ali za sodelovanje z makro- in mikro influencerji.
Potrebno je narediti medijski splet, pri tem pa zgraditi zgodbo tako, da zraste vrednost znamke. Morate se zavedati, da v trenutku, ko boste prenehali oglaševati na Facebooku ali Googlu, bo takoj prenehal tudi pritok strank iz teh kanalov.
Z oglaševanjem gradite odvisnost od teh kanalov. Vaša naloga pri oglaševanju naj bo predvsem, da se vprašate ali s tem gradite tudi svojo znamko.
Vsak euro, ki ga vložite v določen kanal za oglaševanje, mora pomagati pri promociji vaše znamke. Strokovnjak za digitalni marketing poišče koristi za vašo znamko, pri čemer ne gre za to, kako bodo, v tehničnem smislu, uporabljeni kanali, saj se lahko tega tudi sami naučite.
Tudi sam učim svoje stranke, ki nimajo dovolj časa ali pa so v začetnem stadiju vzpostavitve podjetja.
Pomembno je, da strokovnjak za digitalni marketing razmišlja vnaprej, kaj bodo te dejavnosti pomenile čez leto, tri za vašo znamko in ali se boste s temi aktivnostmi dvignili nad povprečje ter zgradili uspešno ter priljubljeno znamko.
Želite vedeti več? Potopite se v globine digitalnega marketinga. Najbolj sveže novičke iz sveta spletne prodaje in trženja, izveste na naši spletni strani. Za več vsebine, se udeležite naših spletnih tečajev in si nalijte čistega znanja
Pišite nam, v kolikor vas zanima izdelava spletnih strani, svetovanje pri digitalnem marketingu, spletni prodaji,… Kliknite na spodnji gumb in nas kontaktirajte.
Kaj o Martinu pravijo drugi
''Martina priporočam podjetnikom, priporočam ljudem, ki se ukvarjajo z marketingom, priporočam ljudem, ki bi radi povečali prodajo in dobiček. Te informacije zgoščene na kupu, v takšnem formatu, takšni obliki, da jih lahko takoj vzamemo in uporabimo v praksi so predragocene, da bi jih lahko izpustili. Tako, da res priporočam udeležbo na njegovih dogodkih, ker ima nek način, ali pa nek smisel in feeling, kako zbrati res tiste prave ljudi na kup, da dobijo na koncu udeleženci neverjetno vrednost za to svojo investicijo v znanje.''
dr. Aleksander Šinigoj
NLP trener, NLP coach ter predavatelj in strokovnjak na področju osebne in poslovne rasti.Robert Rolih
Mednarodni bestselling avtor knjige The Million Dollar Decision in evropski javni govorec leta 2015 po izboru Professional Speakers Academy iz Londona.Iza Sia Login
Soustanoviteljica Outfit7. Sokreatorka Talking Toma. Soustanoviteljica fundacije Login5.'Jaz sem Nastja Mulej in z ekipo Rdeča Oranža sem zadnja pol leta sodelovala dva krat, na dveh projektih. In iskreno vam povem nisem le zadovoljna stranka, ampak več kot zadovoljna stranka. Zakaj? Po pravici povedano nimam ne časa, ne volje, ne energije, predvsem pa ne znanja, da bi sploh vedela kaj bi bilo potrebno za dobro spletno mesto. Da bi vedela kaj bi morala pripraviti in kaj narediti. In v obeh primerih sem jaz dobila samo končni izdelek. Oni pa so vse našli, 'pogruntali', povezali, oblikovali, napisali, sestavili in obakrat je bil končni izdelek WOW!''
mag. Nastja Mulej
edina licencirana trenerka de Bonovih orodij razmišljanja v Sloveniji!Knjiga Digitalni marketing od A do Ž je analitično in pregledno zastavljena in za prav vsakega uporabnika nudi nasvet, od popolnega začetnika do bolj zahtevnega uporabnika.
Določeno poglavje odprem, ko potrebujem mojstrov nasvet.
Tanja Skaza
Podjetnica, avtorica uspešnice »Sprememba vredna«Ni vsakemu dano, da bi imel privilegij neposredno sodelovati z Martinom. Pa vendar je Martin tudi na to mislil in naredil čudovit priročnik iz njegove bogate, predvsem pa etične prakse, kateri vam bo odprl nešteto novih možnosti zaslužka z digitalnimi kanali.
Po branju priročnika in uporabe navodil v praksi, boste upravičeno ter olajšano lahko rekli “Šele začenjamo, najboljše se prihaja”.«